Muzyka

Keep calm & enjoy the party

Przez długi czas było cicho w obozie Moico Enjoy Music. Ekipa tworząca komórkę kulturalnych lokalnej firmy telekomunikacyjnej Moico przyzwyczaiła młodych wrocławian do regularnych jesiennych imprez muzycznych, na których prezentowali się m.in. We Call It A Sound, Marcelina, Fair Weather Friends czy grający ostatnio na podwórku Niskich Łąk stołeczny duet XXANAXX. W końcu gdzieś w październiku doszły mnie słuchy, że na grudzień Moico szykuje coś ekstra.  

Poweekendowe granie w Łykendzie

Nie ma złego dnia na koncert. Zwłaszcza, że im chłodniej na zewnątrz, tym chętniej kryjemy się w murach lokali, gdzie ludzie występujący na scenie wspinają się na wyżyny, by rozgrzać do czerwoności ludzi pod sceną, i nie dać o sobie zapomnieć. Bo serca fanów zdobywa się szturmem podczas żywiołowych wykonań na żywo. Czy w ubiegły wtorek ta sztuka udała się Skubasowi i Krzysztofowi Zalewskiemu? 

Audio City, Browar Mieszczański, 30 listopada 2013 r.

Tyle audio w całym mieście...

Jeżeli kojarzysz "Wyjście robotników z fabryki" braci Lumière, to spróbuj sobie wyobrazić dużo większą ekipę, która wraca tam na trzecią, całonocną zmianę. Analogicznie - tłok przy wyjściu zmienia się w niemałych rozmiarów kolejkę przy wejściu. Wszyscy jednak czekają cierpliwie, bo naprawdę warto odstać swoje. Zwłaszcza, że nie mowa tu o fabrykantach czekających na zajęcia stanowisk pracy, a o kilkuset raverach stojących przed najbardziej klimatyczną miejscówką, w jakiej mogłem  bawić się we Wrocławiu.

65daysofstatic_oda_firlej

Jesień zakrapiana koncertami

Wielu moich znajomych, którzy słuchają muzyki na żywo równie chętnie jak ja, zapowiadało taką sytuację już we wrześniu. Z czasem, kiedy kolejne zespoły ogłaszały, że ich trasa zahaczy o Wrocław, mój kalendarzyk imprez sukcesywnie zapełniał się kolejnymi terminami. Myślałem, że po wakacyjnych, festiwalowych ekscesach nic już nie będzie w stanie mnie zaskoczyć. Koncertowa jesień okazała się jednak bezlitosna!

Lez Zeppelin, Planet of the Abts, klub “Eter”, 18 listopada 2013 r.

Kopniak zza oceanu razy dwa

Im bliżej końca roku, tym coraz więcej różnorodnej muzyki z całego świata mam okazję usłyszeć na żywo - ten fakt cieszy niezmiernie, zwłaszcza że okres letnich festiwali z gośćmi z zagranicy to już melodia przeszłości. Tym razem w Eterze dały występ dwa wspólnie koncertujące tej jesieni zespoły: nowojorski Lez Zeppelin oraz Planet of the Abts.